صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

بنده مخالفم

جناب آقای سراج را که این روزها دکتر می نامندش از تابستان 86 که  به تازگی مسئولیت بسیج دانشجویی را تحویل گرفته بود و در تکاپوی اجرای طرح تحول بود می‌شناسم. به نظرم مدیر اجرایی توانمندی می‌نمود که کشتی طرح تحول و تعالی بسیج دانشجویی را به ساحل آرامش می‌رساند.
ولی از طرح تحول و آن وعده و وعیدها فقط کاغذها و دفترچه‌هایی مانده که هر کسی مطالعه‌اش کند بَه بَه و چَه چَهی برای نویسندگان و طراحانش می فرستد.
طرح تحول و تعالی در عمل عقیم ماند و مسئولیت دو و نیم ساله‌ی جناب سراج نتوانست جلوی این عقیم شدن را بگیرد چرا که با شروع فصل انتخابات، مسئولیت بسیج دانشجویی انگار وجود خارجی نداشت. وقت دکتر سراج به سفرهای استانی و سخنرانی‌هایی از پشت پرده‌ی ‌انتخابات گذشت و با تحلیل‌هایی، بسیج دانشجویی عملا به ستاد انتخابات یک کاندیدای خاص تبدیل شده بود.
خب توجیه، ترویج گفتمان انقلاب و جلوگیری از نفوذ "غیر خودی"ها به ریاست جمهوری بود. صرف نظر از درست یا غلط بودن فرضیه‌ی "اگر غیر از احمدی نژاد رییس جمهور شود، انقلاب به فنا خواهد رفت" استفاده از بودجه و امکانات دولتی و بالاخص سپاه، قطعا خلاف فرامین امام و رهبری بوده و هست.
اما برسیم به سخنرانی دیشب آقای سراج که آسمان و ریسمان را به هم بافت تا به این نتیجه برسد که مشایی اخ اخ!!
خب این که آدم جملات یک فردی را بخواند، رویش مانور بدهد، به آن بتازد و آن را گفتمان انحراف بنامند و بعد، بگوید مصداقی حرف نمی‌زنم خیلی جالب و عجیب است. اگر ملاک، رهبری ست که سخنان آقا واضح‌تر از آن است که نیازی به توضیح همچون من داشته باشد:
"یكى از دوستان گفتند ما از دست چپ و راست رئیس جمهور دلمان خون است. خوب، حالا دل شما خون - كه خدا نكند خون باشد - اما به شما عرض بكنم؛ اینها جزو مسائل تعیین كننده و اصلى نیست. ممكن است ایراد و اشكال وارد باشد - من در این مورد هیچ قضاوتى نمی‌خواهم بكنم - ممكن است كسى به یك شخصى یا به یك كارى ایراد داشته باشد؛ منتها باید توجه كنیم كه مسائل را اصلى - فرعى كنیم. مسائل درجه‌ى دوم جاى مسائل اصلى را در انگیزه‌هاى ما، در همت ما، در صرف انرژى‌اى كه می‌شود، نگیرد. من عرضم فقط این است؛ والّا من نه اعتراض می‌كنم به این كه شما چرا از زید یا عمرو خوشتان مى‌آید یا بدتان مى‌آید؛ نه، ممكن است خوشتان بیاید، ممكن است بدتان بیاید - ایرادى ندارد - و نه اعتراض می‌كنم كه چرا آن ایراد را یك وقت به شكلى كه یك مفسده‌اى نداشته باشد، بر زبان آوردید؛ آن هم به نظرم اشكالى ندارد. فقط توجه كنید كه این جاى مسائل اصلى را نگیرد. مسائل اصلى ما چیزهاى دیگرى است."
حالا با گقتن یک جمله که چون من وارد مصداق نشدم مساله‌ی فرعی محسوب نمی‌شود، توجیه مناسبی برای دور زدن صحبت‌های آقاست؟
چه خوب بود وقتی این هم بودجه و انرژی و زمان صرف می‌شود و حدود 200 دانشجوی بسیجی فعال، دور هم جمع می‌شوند؛ به مباحث کلان‌تر و کاربردی‌تری اشاره شود تا به جای گیج شدن بیشتر، دانشجویان دست خالی از مراسم خارج نشوند.
البته ماست مالی عجیب و غریب  مسئول جدید ناحیه‌ی بسیج دانشجویی فارس* هم چندان افاقه نمی‌کرد چون جناب مشایی همان طور که آقا فرمودند در حدی نیست که با "عمر" مقایسه شود!
به نظرم "نواصولگرایی" بیشتر به برخی آقایانی که به موسوی تبریک گفتند یا خواهان محاکمه‌ی همزمان احمدی نژاد و موسوی بودند یا کسانی که با سران فتنه عکس یادگاری می‌گیرند اطلاق می‌شود نه کسی که اسلامی که در ایران ارائه می‌شود را اسلام اصیل معرفی می‌کند، حالا با زبان بچه گانه‌ی خودش!

*بله می‌دانم دیگر ناحیه را نباید ناحیه گفت! سازمان بسیج دانشجویی فارس، ولی هر اسمی که بر ناحیه بگذارند برای من ناحیه، ناحیه است!!


یکشنبه 14 شهریور 1389 | 10:44 | خبری، تحلیلی | ()


میثم
یکشنبه 14 شهریور 1389 12:25
با این كه گفتید بهتر بود این و قت و بودجه در موضوعی بهتر خرج میشد موافقم اما_نمی خواهم مصداق بشود_ با این كه مشایی مهم نیست و حتی فرعی هم نمیشود حسابش كرد اینده زیبایی از شخصیتش و عواقب آن برای گفتمان انقلاب برداشت نمیكنم. به نظرم این بخش از حرف های سراج درست بود. به علاوه این كه در آینده بعضی چیز ها تابلو میشه...

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic