صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

من و خلیج فارس

خیلی دوست داشتم قبل از اینکه متنی در مورد مجتمع خلیج فارس بنویسم می‌توانستم به جمع بندی نهایی برسم، ولی نرسیدم! فقط نکاتی را که چند روزی ست به ذهنم رسیده بازگو می‌کنم و البته ترسی هم ندارم از اینکه به من برچسب محافظه کاری یا هر برچسب دیگری بچسبانند.
اگر مردمید تحریم کنید!
از کسانی که ژست مردم را می‌گیرند تنفر خاصی دارم، نه فقط مردم، بلکه کسانی که خود را نماینده‌ی کل هر مجموعه‌ای می‌بینند. این‌هایی که بیانیه می‌نویسند زیرش می‌زنند مردم همیشه در صحنه فارس، و یا آسمان و ریسمان را به هم می‌بافند که مردم با این مجتمع تجاری مخالفند می‌توانند با یک حرکت ساده همین هایپر استار را تعطیل کنند! اگر آن‌هایی که می‌روند آنجا مردمند و یعنی خودتان هستند! و خلیج فارس این قدر «اخ» و «بد» است؛ خب بفرمایید تحریم کنید آن جا را، مطمئنم تحریمِ مردمی، عمر هایپر استار را به یک ماه نخواهد کشاند. اما اگر حتی مردم نیستند و گمان می‌کنید مقبولیتی در بین مردمی که می‌نامید دارید باز همین راه کار ساز است.
من به هایپراستار نرفتم، عکس‌هایش را دیدم و از هر کسی که می‌شناختم و رفته بود، پرسیدم و اغلب جواب‌ها این بوده که استقبال نسبتا خوبی از آنجا شده. نمی‌خواهم بحث‌های فلسفی اکثریت و مشروعیت را پیش بکشم، خواستم بگویم مردمی که از قولشان بیانیه می‌دهید مشغول خریدند!
جوگیری مرگبار!
همیشه مخالف عدم تفکر در انجام کار‌ها هستم، مخصوصا کارهایی که جوگیری باشد، وقتی مخالفتی شروع می‌شود از طرف یک جریان خاص یا شاید چند نفر خاص، ما بیفتیم پشتشان به تایید و پشتیبانی بدون اینکه اصلا به قضیه فکر کنیم. مثلش همین جریان انحرافی که هی گفتند و نوشتند و هشدار دادند و آخرش هیچی به هیچی. بعد کلا زدند زیر قضیه که کی بود کی بود من نبودم! فقط یک مشت جوان خاکستری به این نظام و انقلاب بدبین می‌شوند و خلاص.
هایپر استار نیز به همین وضع دچار شده، گروهی کماکان در حال کوبیدنند به تقلید از دیگرانی که...
دنبال چه نتیجه‌ای؟
فرض بر اینکه این خلیج فارس یک مجتمع تروریستی، غاصب، دزدی و ضد اشتغال هم باشد و شما بدون سند گفتید و ما هم باور کردیم، حالا چکارش کنیم به نظرتان؟ خوب است برویم دم درش را قفل بزنیم؟ یا تجمع دانشجویی جلویش راه بیاندازیم؟
اگر همچو فرضیاتی درست باشد باید به فکر راه حل بود نه اعتراضی که معلوم نیست با چه هدفی دنبال می‌شود. به نظرتان اگر هایپر استار فقط کالای داخلی بفروشد و اجناس خارجی ممنوعیت فروش بگیرند بخش اعظم مشکلات حل نمی‌شود؟
نقدهای بی‌اساس
یک سری نقدهایی نوشته‌اند که من سعی در جواب دادنشان را ندارم چون نه در سطح معلومات من است و نه من وکیل مدافع خلیج فارسم ولی بعضی نقد‌ها انصافا با غرض ورزی مطرح می‌شود.
یاد بگیریم اگر نقدی می‌نویسیم واقعا نقد بنویسم نه به خاطر مخالفت با گودرزی، آقای شقایقی را بکشانیم وسط!
شور نزنید!
آخر اینکه شور بی‌خود نزنید، قبلا نوشته‌ام از اقتصاد چیزی سر در نمی‌آورم (+) ولی این را می‌فهمم وقتی سقف درآمد مردم یک حد معینی باشد و مراکز عرصه کالا و خدمات بیشتر از این سطح، بدون شک این مراکز خودکار تعطیل خواهد شد‌‌‌ همان طوری که بزرگ‌ترین مرکز تجاری جهان در چین تقریبا تعطیل شده و از هزار واحد آن، فقط چهل و نه واحد در حال فعالیت است!


دوشنبه 4 اردیبهشت 1391 | 00:43 | خبری، تحلیلی | ()


101
چهارشنبه 14 تیر 1391 10:58
اقای فقیر سلام
1-اقدامات فرهنگی تاثیرش فرهنگی است و با چشم و در مدت کوتاه دیده نمیشود!!
2- تفکر اسلام برای ارشاد، دقیقا همین است که حتی بروی و در پارتی هم ارشاد کنی!!! البته به نظر حقیر انچنان که حتی در روز عاشورا امام معصوم ارشاد کرد و نتیجه هم داشت!!(حر)
3- سکوت و تایید بدون تفکر رو قبول ندارم و بحث رو مفید میدونم اما درگیر شدن و دامن زدن به اختلافات جزئی نتیجه مثبتی هم اگر داشته باشد کمتر از نتیجه منفی اش هست!
4- همین که این دغدغه هست که جوانان به بررسی مسائل فرهنگی اجتماعی شهرشون بپردازند خوب و البته ناکافی است
.
.
.
101
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391 11:56
سلام
دیدمسئولین فرهنگی و ارشد استان جذب سرمایه گذار برای رشد استان هست و البته با درایت بعضی از مسئولین اقدامات فرهنگی مذهبی مناسبی (انشاءالله) در آینده نه چندان دور در این مجتمع انجام خواهد شد.

شکی نیست که اگر سرمایه گذاری در بخش تولید باشد و صنعت و یا حتی خدمات(مثلا توریستی)، برای جامعه و مردم مهمتر است و بهتر ولیکن این موضوع دلیلی نیست که اگر یکی خواست توی بخش صنعت سرمایه گذاری کنه مانعش بشن!

دوستان بند اول بحثم فقط اخباری بود و بخش دوم نظرم
و اما به نظر شما بهتر نیست با اصلاح روش زندگی خودمون و کمتر خریدن لوارزم و وسایل وارداتی و البته نخریدن هر چیز غیر ضروری حتی ایرانی!! هم به اقتصاد خودمون و هم به سلامت روح و جسممون کمک کنیم!؟
همین الان همین الان!! فکر کن ببینم چه چیزی تو خونت(خونه بابات!) و یا تو کمدت و یا حتی تو کیفت اضافیه و داشتنش اسراف!!؟؟؟؟؟؟؟؟

موضوع بعد: دوستانی که دغدغه مسائل فرهنگی رو دارید سعی کنید با درک و تحلیل نظرات به ظاهر مخالف ، همدیگر رو تکمیل کنید
مواظب این آسیب بزرگ باشید که به جای هوشیاری در مقابل دشمنان اصلی و مسائل مهم درگیر مشکلات جزئی و اختلاف نظرهای عمدتتا سطحی نشوید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات