صادق آنلاین
روزنوشت‌های یک صادق
سلام! از این که چند دقیقه‌ای مهمان وبلاگم هستید، خوشحالم؛ ممنون می‌شوم مرا از نظرات خود بهره‌مند سازید.
راستش خیلی مهم نیست چه عقیده‌ای داریم؛ مهم این است که انسانیم، می‌توانیم صادقانه با هم حرف بزنیم و حتی به هم عشق بورزیم!
لطفاً به تاریخ انتشار مطالب توجه کنید، امروز است!

اولویت ِ عدالت‌خواهی، کارتن خوابی نیست!

این تیتر، یک تیتر غلط انداز است! «اولویت ِ عدالت‌خواهی، رسیدگی به امور کارتن خواب‌ها نیست!» صحیح‌تر است، البته این مطلب قرار بود این باشد «اولویت ِ بسیج دانشجویی، کارتن خوابی نیست!» که به نظر من نه تنها اولویت، بلکه رسیدگی به امور کارتن خواب‌ها حتی در حیطه‌ی وظایف بسیج دانشجویی هم نیست!
طبق معمول نگاهی کوتاه و انتقادی دارم به تلاش اخیر دوستان برای رفع مشکلات کارتن خواب‌ها:


معروف می‌شویم!
رسیدگی به کارتن خواب‌ها بیش از این که یک امر واقعی و با هدف باشد، یک ژست زیبا است! اصلاً اقدامات دوستان عزیزم را نادیده نمی‌گیرم و شک ندارم که نیت همگی خیر است ولی باید قبول کرد این کار به جای این که یک نتیجه‌ی «مفید» و «پایدار» داشته باشد، تهیه‌ی یک «خوراک رسانه‌ای» بیشتر نیست!

فقط تا انتهای بینی!
شاید این مورد بیشتر معطوف شود به بسیج دانشجویی که نیروهای رسانه‌ای و مسئولینش را درگیر رسیدگی به کارتن خواب‌ها کرده است! به نظر من این وظیفه‌ی بسیج دانشجویی نیست! مخصوصاً که این روزها نزدیک انتخابات هم هست و اخبار خوبی از حوزه‌های بسیج دانشجویی بعضی دانشگاه‌های شیراز به گوش نمی‌رسد.

این همه عدالت ِ ذبح شده!
اگر لیستی از کارهایی که می‌توان برای بسط عدالت چه در سطح شهر، چه کشور تهیه کرد، قطعاً کارتن خوابان جایگاهی پایین خواهند داشت. این مطمئناً به این معنا نیست که آن‌ها آدم نیستند و نباید بهشان رسید، بلکه این جا اولویت است که فراموش شده؛ نیرو، امکانات و بودجه‌ی عمومی باید جاهایی متناسب استفاده شود.


پنجشنبه 3 اسفند 1391 | 23:35 | خبری، تحلیلی | ()


101
پنجشنبه 17 اسفند 1391 11:50
با جمله آخریت موافقم

ولی به نظر من همزمان با ایجاد و توسعه زیرساختها و کارهای اصولی باید به طور موقت و در حال حاضر هم به فکر باشیم و براشون کاری کرد
101
سه شنبه 15 اسفند 1391 11:02
سلام
من معمولا موافق نظراتت هستم اما اینجا چند نکته هست:
1- اگر از نزدیک( و مثل من بخاطر مسیر رفتن سر کارت) هر روز زمستون آدمهایی(زن، بچه ، مرد) رو ببینی که از فرط سرما پلاستیک دور خودشون پیچیدن و کنار دیوار فرهنگسرای!! غدیر خوابیدن و صبح با لگد ماموران نیرو انتظامی بیدار میشن ! ته دلت احساس غصه و فکر به اینکه چرا؟ بوجود میاد.
2- آنها آدم هستند و همه ما در قبالشون مسئولیم
3- بسیج دانشجویی و بهتر بگم دانشجوی بسیجی فقط محدود به یک مکان و موضوع خاص نیست و به عنوان روح جوان و سالم و شاداب جامعه می تونه با مطالبه هاش از مسئولین اونا رو به حرکت وادار کنه

و اما این هم هست که:
1- اگر به مسائل مهم تر و کلان تر درست رسیدگی بشه و همه به وظایفشون عمل کنن ( منظور وظایف کاری و البته وظایف دینی و اجتماعی هست) خیلی از این کارتون خوابها ، کارتون خواب نمیشن که به کمک ما نیاز داشته باشن
2- بهره برداری رسانه ای و منفعت طلبی از بیچارگی دیگران کار پست و غیر انسانی هست و باید مواظب باشیم دچار این رذیله اخلاقی نشیم
نکته: بر حسب تصادف امروز تو یه روزنامه عکس مشهوری که عکاس اروپایی از کودک آفریقایی د رحال مرگ و لاشخور منتظر مرگ اون! رو تو یه نشریه دیدم و با خودم گفتم واقعا چراااااااااااااااااااااااااااااااااا...؟ آیا از اون آدم هم پست تر کسی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ صادق : سلام
من به این قائلم با اجرای کارهای زیربنایی و بدون هزینه ی مستقیم، می توان این مشکل را حل کرد، همان طوری که گفتی.
البته من هم اعتقاد دارم دانشجوی بسیجی محدود به مکان و موضوع خاصی نیست ولی بسیج دانشجویی منحصر به فضای دانشگاه و دانشجویان است و ضعف بسیج دانشجویی در دانشگاه باعث ایجاد کارت خواب های فرهنگی در دانشگاه خواهد شد. (شده است!)
جلال
دوشنبه 7 اسفند 1391 14:08
سلام کاکوی جونی!
شکر خدا میبینم که یه کمی از خر شیطون اومدی پویین و دیگه کاری به مجلسیها و رییس جمهوریا نداری. خدا رو شکر.
میگما راسی شمو آقوی زیگلری هم میشناسیش؟!
عزیز
شنبه 5 اسفند 1391 12:13
خوب بود.
راستی چرا آیکون شکلکها فعال نیست؟!
پاسخ صادق : سلام
ممنون.
ظاهرا مشکل از میهن بلاگ است.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

← آخرین مطالب

← علاقمندی‌ها

← دوستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد کل پست ها :

←تبلیغاتشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات